Vyjádření k článku "Češi jedí ve velkém přípravky pro koně"

aktualne.cz, 22. 5. 2019

Čtěte také: Vyjádření odborníků z ds-test.cz!

Prohlášení za Alavis

Obě verze Alavis Triple Blend (humánní i veterinární) jsou stejného složení, stejné kvality a kontrolované speciální akreditovanou laboratoří na Univerzitě Modena. Není tedy pravda, že existuje silnější veterinární Triple Blend a takzvaně slabší verze Alavis Maxima Triple Blend pro humánní účely.

Veterinární Alavis má na etiketě informaci o dávkování pro koně, humánní Alavis Maxima informuje na etiketě o exaktním dávkování pro lidi. Z tohoto důvodu doporučujeme užívat veterinární přípravky Alavis pro veterinární účely a humánní přípravky Alavis Maxima pro lidi.

Máte naše slovo, že pokud by bylo možné jakýkoli přípravek Alavis ještě zlepšit, udělali bychom to!

Chtěli bychom poděkovat všem čtenářům, kteří napsali svůj názor ke zjevným nepravdám v diskuzi k článku "Češi jedí ve velkém přípravky pro koně" a vyjadřovali nám podporu.

Autoři článku zmiňovali, že Alavis Maxima Triple Blend pro lidi je drahý, ale zapomněli dodat, že balení je na celých 6 měsíců a měsíční balení takto komplexního a obsažného produktu vychází na 200 Kč, popřípadě i méně.

Nepravd v článku bylo více, my však uvedeme na správnou míru to, co je pro nás zasadní.

Alavis je značka se širokou řadou veterinárních přípravků, nikoli doplňků krmiva a nikoli pouze jeden přípravek na klouby.

Jaké jsou rozdíly mezi doplňky krmiva a veterinárními přípravky?

Veterinární přípravky jsou schvalovány ÚSKVBL (Ústavem pro státní kontrolu veterinárních biopreparátů a léčiv). Přičemž se dokládá jejich účinnost, analytické certifikáty, klinické studie, neškodnost pro lidi, zvířata a životní prostředí, BSE certifikát a další. Naproti tomu doplňky krmiva se neschvalují, stačí jim pouze registrace výrobce na kontrolním a zkušebním zemědělském ústavu.

Jaké jsou rozdíly mezi veterinárním přípravkem Alavis Triple Blend a humánní verzí tohoto přípravku?

  1. Lidé opravdu nejsou koně, na druhou stranu účinné látky obsažené ve veterinárním přípravku Alavis Triple Blend jsou totožné jako u přípravku pro lidi Alavis Maxima. Jmenovitě to jsou glukosamin sulfát, chondroitin sulfát, MSM a značkové kolageny Collys a Cartidys. To je vše, nic víc, nic méně. Neobsahují konzervanty ani aditiva.
  2. Obecně však lidem nedoporučujeme užívání žádných veterinárních přípravků nebo doplňků krmiva. Tyto produkty mohou obsahovat látky, které nemusí být pro lidi vhodné. I když v případě Alavis Triple Blend Extra Silný je složení naprosto totožné s humánní verzí.
  3. Značka Alavis si 100% stojí za všemi svými přípravky, ať už veterinárními nebo humánními. Veterinární přípravky Alavis jsou podávány špičkovým závodním koním a ty lidské užívají například vojáci na zahraničních misích a sportovci.

Závěrem vyjádření za Alavis

Alavis Maxima Triple Blend Extra Silný (lidská verze) doporučujeme lidem, Alavis Triple Blend Extra Silný (veterinární verze) doporučujeme pro veterinární účely.

Obě verze jsou stejného složení, stejné kvality a kontrolované speciální akreditovanou laboratoří na Univerzitě Modena. Veterinární Alavis má na etiketě informaci o dávkování pro koně, humánní Alavis Maxima informuje na etiketě o exaktním dávkování pro lidi.