12/9 2016
Nasycené a nenasycené mastné kyseliny jako přírodní veterinární přípravek proti zánětu a bolesti

Nasycené a nenasycené mastné kyseliny jako přírodní veterinární přípravek proti zánětu a bolesti

Veterinární přípravek ALAVIS™ CELADRIN působí úlevu při bolestech kloubů a svalů. Účinná látka CELADRIN je patentově chráněná látka obsahující nasycené a nenasycené mastné kyseliny zejména kyselinu myristoolejovou, myristovou a palmitovou. Jedná se o látky, které se získávají z čistě přírodních zdrojů, tudíž všechny složky přípravku ALAVIS™ CELADRIN jsou přírodní a naprosto bezpečné bez vedlejších nežádoucích projevů. Nasycená kyselina myristová se vyskytuje v kokosovém oleji, v muškátu, myrtě a palmové tresti, zatímco mononenasycená kyselina olejová je nejčastější mastnou kyselinou v přírodních tucích. Významnou vlastností těchto látek je schopnost tlumit bolest a zánět vyvolaný zejména artrotickým postižením kloubů, proto ALAVIS™ CELADRIN představuje analgetikum první volby.

Účinnost přípravku ALAVIS™ CELADRIN je založena na kombinaci účinků zjištěných u jednotlivých látek. Kyselina myristováspolu s některými dalšími mastnými kyselinami zamezuje znehodnocování proteinových složek při rozvoji degenerativních chorob pohybového aparátu a tím potlačuje i rozvoj zánětlivých procesůVzájemná kombinace s kyselinou olejovou brání oxidaci volnými radikály, které ve vysoké koncentraci prokazatelně doprovázejí zánět a poškozují tkáně. Ve spojení s ostatními složkami přípravku potlačují enzym, který se podílí na rozvoji zánětu, a tím přispívají k ochraně nejen kloubní, ale i svalové tkáně. Látky sdružené v účinné látce zvané CELADRIN, jsou schopny účinně bránit rozvoji zánětlivého procesu v kloubním i svalovém aparátu a tím se stávají významnými přírodními analgetiky. K protizánětlivému a protibolestivému účinku přispívá i lososový olej, který je v přípravku ALAVIS™ CELADRIN rovněž obsažen. Lososový olej má vysoký podílstále častěji diskutovaných Omega 3 a Omega 6 mastných kyselin zejména kyseliny eikosopentenové (EPA) a kyseliny dokosahexanové (DHA). Tyto kyseliny jsou obsaženy jen a pouze v mořských rybáchEPA kyselina má přírodníprotizánětlivé vlastnostiDHA je základním stavebním kamenem struktury mozku a sítnice oka.

Na závěr je nutné říct, že ALAVIS™ CELADRIN působí výhradně na tlumení zánětu a bolesti, zvyšuje lubrikaci kloubu a brání u osteoathritidy (osteoarthrosy) dalšímu poškozování kloubní chrupavky, ale k její regeneraci přispívá minimálně. Proto je vhodné pro dosažení optimálního účinku jeho podávání doplnit některým přípravkem ze skupiny SYSADOA, například glukosamin sulfátem nebo chondroitin sulfátem, které jsou obsažené v přípravcích ALAVIS™ MSM+Glukosamin sulfát, ALAVIS™ Kloubní výživa a ALAVIS™ 3. Tato kombinace zajistí rychlou úlevu (ALAVIS™ CELADRIN) a dlouhodobou regeneraci poškozené kloubní chrupavky a zlepšení funkce kloubů (glukosamin či chondroitinsulfát).

Veterinární přípravek ALAVIS™ CELADRIN je ve formě měkkých želatinových kapslí. Díky lososovému oleji je zvířaty velmi dobře přijímán.

 Připravila: MVDr. Tereza Šnepová

Vítěz Velké pardubické Hegnus je trochu porcelánový. Ale hodně chce, říká trenér Holčák
29/10 2020
Hegnus - vítěz Velké pardubické
Šampionem za tři roky
16/6 2020
kazuistiky k veterinárnímu přípravku ALAVIS Sanicell
ALAVIS™ Sanicell – případy z praxe