Q Women

Zde můžete zadávat Vaše dotazy týkajících se užívání a podávání našich přípravků. Specifická plemena psů, koní a koček mají různé požadavky na péči. Naše veterinářka Vám ráda poradí s výběrem vhodného přípravku ALAVIS™. Dotazy jsou zodpovězeny v pořadí, ve kterém přišly, akutní stavy řešte se svým veterinárním lékařem! Na Vaše dotazy odpovídají MVDr. Tereza Šnepová a MVDr. Hana Vanková (Kovandová).

Co trápí Vašeho mazlíčka?

Vyhledejte problém

...nebo vložte dotaz.

Filtr dle:

4. 3. 2019

Obtížné vstávání, hubnutí

Dobrý den, Náš pes většího plemene, začal hodně špatně vstávat a někdy upadat na zadek než se rozejde. Ji tak čtvrtinu dávky, než normálně. Zhubla, jen polehává. Na doporučení jsme začali dávat Vaší Kloubní výživu + Single Maxík. Za jak dlouho můžeme očekávat viditelný účinek? Děkuji za informaci Antonín I.

MVDr. Tereza Šnepová

Vážený pane Antoníne, velice děkuji za Váš dotaz. Efekt Vámi podávaných přípravků můžete očekávat nejdříve za 3-4 týdny. Rychlejšího nástupu účinku můžete dosáhnout přidáním Alavis Celadrin 500mg. Neuvádíte věk Vašeho psa, ale Vámi popisované příznaky patří mezi závažné a mohou signalizovat onemocnění nebo velkou bolestivost. Pokud jste zatím nepodstoupili, doporučuji Vám neodkladnou kontrolu u Vašeho veterinárního lékaře. S přáním hezkého dne MVDr. Hana Vanková

4. 3. 2019

Kulhání na hrudní končetinu

Hezky den, yorkshir 11 let,začal v klidu po procházce kulhat na levou přední. Veterinář dal Onsior 6mg bez efektu-619 Kč. Pajdáme dal. Na omak, taháni, krouceni nereaguje.Co Alavis? Poradite? Děkuji předem.

MVDr. Tereza Šnepová

Vážený pane Františku, velice děkuji za Váš dotaz. Kulhání hrudní končetiny může být způsobeno kromě ortopedických příčin i například problémem neurologickým nebo onkologickým. Doporučila bych Vám tedy podstoupit specializované vyšetření. A po zjištění  příčiny kulhání, vybrat přípravek na míru. Pokud budeme předpokládat ortopedický problém nebo úraz tak lze doporučit Alavis MSM + Glukosamin sulfát, který zajistí intenzivní kloubní výživu a díky MSM potlačuje zánět, otok a bolestivost. V případě dalších dotazů nás neváhejte znovu kontaktovat. S přáním hezkého dne MVDr. Hana Vanková. 

26. 2. 2019

Kulhání u 13-ti leté feny LR

Dobrý den, mám 13 letou fenku zlatého retrívra. Poslední dobou je na ni vidět, že už ji bolí nohy. Jaký přípravek je lepší nasadit Alavis 5 nebo Alavis kloubní výživa? Předem moc děkuji Eliška F.

MVDr. Tereza Šnepová

Vážená paní Eliško, velice děkuji za Váš dotaz. Pro Vaši fenku bych Vám doporučila kombinaci veterinárních přípravků Alavis Kloubní výživa a Alavis Celadrin 500mg, se kterou máme v této indikaci nejlepší výsledky. Alavis Kloubní výživa obsahuje glukosamin a chondroitin sulfát, které vyživují kloubní chrupavku  a zpomalují progresi degenerativních změn kloubů. Alavis Celadrin 500mg obsahuje patentovanou směs cetylovaných esterů nasycených a nenasycených mastných kyselin, zlepšuje lubrikaci kloubů, potlačuje zánět a snižuje bolestivost. Zároveň podporuje transport glukosaminu do kloubů. V případě dalších dotazů mne prosím neváhejte znovu kontaktovat. S přáním hezkého dne MVDr. Hana Vanková

13. 2. 2019

Kulhání

Dobrý den, mám 11 letou stafbullku. Váží 17 kg. Na procházkách už odpočívá, vzdálenosti zkracujeme. Přesto večer začíná kulhat na zadní nohu. Do rána se z toho vyspí. Pomohl by Alavis zlepšit její hybnost a jaký druh? Děkuji za odpověď. Agáta Š.

MVDr. Tereza Šnepová

Vážená paní Agáto, velice děkuji za Váš dotaz. Pro Vaší fenku bych Vám doporučila kombinaci veterinárních přípravků Alavis Kloubní výživa a Alavis Celadrin 500. Alavis Kloubní výživa díky obsahu glukosamin a chondroitin sulfátu zajistí intenzívní výživu kloubních chrupavek.  Alavis Celadrin 500 obsahuje patentovanou směs cetylovaných esterů nasycených a nenasycených mastných kyselin, které zlepšují lubrikaci kloubů, snižují bolestivost a tlumí zánět. Přípravky podávejte společně. V případě dalších dotazů mne prosím neváhejte znovu kontaktovat. S přáním hezkého dne MVDr. Hana Vanková  

29. 1. 2019

3 měsíční štěně GR

Dobrý den, po prostudování nabídky kloubních preparátů Alavis pro psy a na základě zodpovězených dotazů v poradně bych ráda začala své 3 měsíční fence zlatého retrívra podávat Alavis Kloubní výživu v kombinaci s Alavis Single Maxík. Zajímá mě, zda mám i u rostoucího štěněte udělat 1-3 měsíční pauzu v užívání Alavis Kloubní výživy (jak je uvedeno v popisu produktu), nebo podávat kombinaci obou nepřetržitě. Dále bych se ráda zeptala, do jakého věku je dobré podávat oba tyto produkty (fena je krmena BARFem). Velice děkuji za odpověď. Kateřina Š.

MVDr. Tereza Šnepová

Vážená paní Kateřino, velice děkuji za Váš dotaz a čas, který jste věnovala studiu našich přípravků. Vámi zvolenou kombinaci zcela schvaluji. Přípravky Alavis Kloubní výživa a Alavis Single Maxík podávejte společně od ukončeného 3. měsíce věku, 2x ročně po dobu 3 měsíců minimálně do 2 let věku. Poté je potřeba zohlednit zdravotní stav (především výsledek preventivního RTG vyšetření loktů a kyčlí) a pracovní využití Vašeho psa. Oba přípravky lze bez obav podávat dlouhodobě. V případě dalších dotazů se na nás prosím neváhejte znovu obrátit. S přáním hezkého dne MVDr. Hana Vanková  

« 1 2 3 4 5 6 229 457 685 913 »