thumb

Pro psy

Veterinární přípravky pro psy

thumb

Pro koně

Veterinární přípravky pro koně

thumb

Pro kočky

Veterinární přípravky pro kočky

thumb

Doplňky

Vybrané potřeby pro Vaše mazlíčky

Jaké jsou rozdíly mezi veterinárními přípravky a doplňky krmiva?

Veterinář se psem

Vážení zákazníci,

než zakoupíte produkt pro svého čtyřnohého kamaráda, přesvědčte se, zda kupujete pouhý doplněk krmiva nebo veterinární přípravek. Celý sortiment značky ALAVIS je schválen jako veterinární přípravky a proto u našich produktů vždy uvádíme také jejich číslo schválení.

Veterinární přípravky na rozdíl od doplňků krmiva prokazují svojí účinnost na základě klinických studií.

  • Veterinární přípravky jsou schvalovány ÚSKVBL (Ústavem pro státní kontrolu veterinárních biopreparátů a léčiv), přičemž se dokládá jejich účinnost, analytické certifikáty, klinické studie, neškodnost pro lidi, zvířata a životní prostředí, BSE certifikát a další. Naproti tomu doplňky krmiva nepodléhají schvalování, pouze stačí registrace výrobce u ÚKZUZ (Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský).
  • Veterinární přípravky spadají legislativně pod Zákon o veterinární péči, zatímco doplňky krmiva se řídí Zákonem o krmivech.
  • Veterinární přípravky z hlediska užití napomáhají, usnadňují či podporují hojení, doplňují léčbu a mají blahodárný, příznivý či revitalizující účinek a příznivě působí na zdraví zvířat. Doplňkové krmivo pouze obohacuje krmení (je to krmná směs s obsahem určitých látek, která vzhledem ke svému složení pokrývá denní krmnou dávku pouze tehdy, je-li použita v kombinaci s jinými krmivy).

Potřebujete poradit?

Q Women

Veterinářka radí v diskuzích

Zde můžete zadávat Vaše dotazy týkajících se užívání a podávání našich přípravků. Specifická plemena psů, koní a koček mají různé požadavky na péči. Naše veterinářka Vám ráda poradí s výběrem vhodného přípravku ALAVIS™. Dotazy jsou zodpovězeny v pořadí, ve kterém přišly, akutní stavy řešte se svým veterinárním lékařem! Na Vaše dotazy odpovídá MVDr. Tereza Šnepová a MVDr. Hana Vanková (Kovandová).


19. 7. 2018

Edita Staňková

Dobrý den, mám 6 měsíční štěně norfolského teriéra, má 5,3 kg. Pejsek v autě zvrací, i když mu před jízdou nedáme granule. Veterinářka nám doporučila alavis calming v kombinaci s kinedrylem. Tabletky alavisu nám dala do sáčku, takže nemám návod a já už si přesně nepamatuji jak dávkovat, jak dlouho před cestou? Tentokrát jedeme na dovolenou a celá cesta (včetně přestávek) bude trvat asi 4 hodiny. - ale to je výjimečná situace. Zároveň píšete, že to zvířeti neškodí. Dají se tablety používat i pravidelně? Myslím jednou týdně, pokud jedeme v autě půl hodiny?? Mockrát děkuji. S pozdravem E. Stanková

MVDr. Tereza Šnepová

Vážená paní Staňková,  přípravek ALAVIS CALMING se podává přibližně 30 minut před jízdou. Pro psy do 10 kg se podává 1 kostička. Tuto dávku je možné během dne 2-3x zopakovat dle potřeby a stejně tak je možné dle potřeby i jednorázovou dávku 2x zvýšit.  Přípravek je možné podávat i při velmi častém cestování a stejně tak i pro krátké cesty.  Pokud by byl pejsek citlivější, tak je možné k přípravku ALAVIS CALMING podávat i přípravek ALAVIS RELAX pro psy a kočky. Přípravky je možné podávat současně.  V případě dalších dotazů či nejasností mě bez obav opět kontaktujte. S pozdravem a přáním pěkného dne MVDr. Tereza Šnepová