Jaké jsou rozdíly mezi veterinárními přípravky a doplňky krmiva?

Veterinář se psem

Vážení zákazníci,

než zakoupíte produkt pro svého čtyřnohého kamaráda, přesvědčte se, zda kupujete pouhý doplněk krmiva nebo veterinární přípravek. Celý sortiment značky ALAVIS je schválen jako veterinární přípravky a proto u našich produktů vždy uvádíme také jejich číslo schválení.

Veterinární přípravky na rozdíl od doplňků krmiva prokazují svojí účinnost na základě klinických studií.

  • Veterinární přípravky jsou schvalovány ÚSKVBL (Ústavem pro státní kontrolu veterinárních biopreparátů a léčiv), přičemž se dokládá jejich účinnost, analytické certifikáty, klinické studie, neškodnost pro lidi, zvířata a životní prostředí, BSE certifikát a další. Naproti tomu doplňky krmiva nepodléhají schvalování, pouze stačí registrace výrobce u ÚKZUZ (Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský).
  • Veterinární přípravky spadají legislativně pod Zákon o veterinární péči, zatímco doplňky krmiva se řídí Zákonem o krmivech.
  • Veterinární přípravky z hlediska užití napomáhají, usnadňují či podporují hojení, doplňují léčbu a mají blahodárný, příznivý či revitalizující účinek a příznivě působí na zdraví zvířat. Doplňkové krmivo pouze obohacuje krmení (je to krmná směs s obsahem určitých látek, která vzhledem ke svému složení pokrývá denní krmnou dávku pouze tehdy, je-li použita v kombinaci s jinými krmivy).

Potřebujete poradit?

Q Women

Veterinářka radí v diskuzích

Zde můžete zadávat Vaše dotazy týkajících se užívání a podávání našich přípravků. Specifická plemena psů, koní a koček mají různé požadavky na péči. Naše veterinářka Vám ráda poradí s výběrem vhodného přípravku ALAVIS™. Dotazy jsou zodpovězeny v pořadí, ve kterém přišly, akutní stavy řešte se svým veterinárním lékařem! Na Vaše dotazy odpovídá MVDr. Tereza Šnepová a MVDr. Hana Vanková (Kovandová).


13. 2. 2019

Kulhání

Dobrý den, mám 11 letou stafbullku. Váží 17 kg. Na procházkách už odpočívá, vzdálenosti zkracujeme. Přesto večer začíná kulhat na zadní nohu. Do rána se z toho vyspí. Pomohl by Alavis zlepšit její hybnost a jaký druh? Děkuji za odpověď. Agáta Š.

MVDr. Tereza Šnepová

Vážená paní Agáto, velice děkuji za Váš dotaz. Pro Vaší fenku bych Vám doporučila kombinaci veterinárních přípravků Alavis Kloubní výživa a Alavis Celadrin 500. Alavis Kloubní výživa díky obsahu glukosamin a chondroitin sulfátu zajistí intenzívní výživu kloubních chrupavek.  Alavis Celadrin 500 obsahuje patentovanou směs cetylovaných esterů nasycených a nenasycených mastných kyselin, které zlepšují lubrikaci kloubů, snižují bolestivost a tlumí zánět. Přípravky podávejte společně. V případě dalších dotazů mne prosím neváhejte znovu kontaktovat. S přáním hezkého dne MVDr. Hana Vanková