Jaké jsou rozdíly mezi veterinárními přípravky a doplňky krmiva?

Veterinář se psem

Vážení zákazníci,

než zakoupíte produkt pro svého čtyřnohého kamaráda, přesvědčte se, zda kupujete pouhý doplněk krmiva nebo veterinární přípravek. Celý sortiment značky ALAVIS je schválen jako veterinární přípravky a proto u našich produktů vždy uvádíme také jejich číslo schválení.

Veterinární přípravky na rozdíl od doplňků krmiva prokazují svojí účinnost na základě klinických studií.

  • Veterinární přípravky jsou schvalovány ÚSKVBL (Ústavem pro státní kontrolu veterinárních biopreparátů a léčiv), přičemž se dokládá jejich účinnost, analytické certifikáty, klinické studie, neškodnost pro lidi, zvířata a životní prostředí, BSE certifikát a další. Naproti tomu doplňky krmiva nepodléhají schvalování, pouze stačí registrace výrobce u ÚKZUZ (Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský).
  • Veterinární přípravky spadají legislativně pod Zákon o veterinární péči, zatímco doplňky krmiva se řídí Zákonem o krmivech.
  • Veterinární přípravky z hlediska užití napomáhají, usnadňují či podporují hojení, doplňují léčbu a mají blahodárný, příznivý či revitalizující účinek a příznivě působí na zdraví zvířat. Doplňkové krmivo pouze obohacuje krmení (je to krmná směs s obsahem určitých látek, která vzhledem ke svému složení pokrývá denní krmnou dávku pouze tehdy, je-li použita v kombinaci s jinými krmivy).

Potřebujete poradit?

Q Women

Veterinářka radí v diskuzích

Zde můžete zadávat Vaše dotazy týkajících se užívání a podávání našich přípravků. Specifická plemena psů, koní a koček mají různé požadavky na péči. Naše veterinářka Vám ráda poradí s výběrem vhodného přípravku ALAVIS™. Dotazy jsou zodpovězeny v pořadí, ve kterém přišly, akutní stavy řešte se svým veterinárním lékařem! Na Vaše dotazy odpovídá MVDr. Tereza Šnepová a MVDr. Hana Vanková (Kovandová).


18. 6. 2019

Bolestivost po operaci ramene

Dobrý den, máme 7mi roční fenku boxera, hmotnost cca 29 kg 16.5. 2019 podstoupila artroskopickou operaci ramenního kloubu - provedena RF tenotomie. Nález při ošetření : výrazná synovitis, chondromalacie na caput humeri, abraze a eroze chrupavky na scapule, tendo - odstup beze změn. Na doporučení : 10 dnů vulpi - tričko, poté hydroterapie 2x týdně. Od 14.6. Trocoxil 75 mg. i přes podávané léky proti bolesti do dnešního dne přetrvávají bolesti po terapii i po menší procházce, často chodí po třech a nechce operovanou nohu zatěžovat. Bolest se projevuje i v klidu, v noci cca kolem 1 hod., je neklidná, nemůže spát. Prosím o radu jaký přípravek ALAVIS by byl pro nás vhodný. Děkuji Mičková

MVDr. Tereza Šnepová

Vážená paní Jano, velice děkuji za Váš dotaz. Vzhledem k velikosti a anamnéze Vaší fenky bych Vám doporučila Alavis Triple Blend pro psy a kočky, který je komplexní kloubní výživou (obsahující glukosamin a chondroitin sulfát, patentované kolageny Collys a Cartidyss) s obsahem MSM. MSM podporuje hojení, tlumí zánět, otok a bolestivost, napomáhá odbourávání poškozených tkání. Obsažená chondroprotektiva pomáhají regenerovat a vyživovat kloubní chrupavky. Pokud by Vaše fenka netolerovala práškovou formu přípravku lze použít i kombinaci veterinárních přípravků Alavis Kloubní výživa + Alavis CanabiFlex, které jsou tabletové. Přetrvávající bolestivost doporučuji řešit i s ošetřujícím veterinárním lékařem. V případě dalších dotazů se na nás prosím neváhejte znovu obrátit. S přáním hezkého dne MVDr. Hana Vanková