thumb

Pro psy

Veterinární přípravky pro psy

thumb

Pro koně

Veterinární přípravky pro koně

thumb

Pro kočky

Veterinární přípravky pro kočky

thumb

Doplňky

Vybrané potřeby pro Vaše mazlíčky

Upozornění

Vážení zákazníci, často se na nás obracíte se stížnostmi a dotazy na želatinový doplněk krmiva pro koně. Za tento doplněk krmiva neneseme žádnou zodpovědnost, protože jej nevyrábíme a ani není označen jako ALAVIS, naší registrovanou značkou.
Značka ALAVIS má veškeré produkty schválené jako veterinární přípravky ověřené na kvalitu i účinnost, která se na rozdíl od doplňků krmiva musí prokazovat.
Za veterinární přípravek označený logem ALAVIS neseme 100% zodpovědnost a garantujeme jeho prokazatelnou kvalitu.

Jaké jsou rozdíly mezi veterinárními přípravky a doplňky krmiva?

Veterinář se psem

Vážení zákazníci,

než zakoupíte produkt pro svého čtyřnohého kamaráda, přesvědčte se, zda kupujete pouhý doplněk krmiva nebo veterinární přípravek. Celý sortiment značky ALAVIS je schválen jako veterinární přípravky a proto u našich produktů vždy uvádíme také jejich číslo schválení.

Veterinární přípravky na rozdíl od doplňků krmiva prokazují svojí účinnost na základě klinických studií.

  • Veterinární přípravky jsou schvalovány ÚSKVBL (Ústavem pro státní kontrolu veterinárních biopreparátů a léčiv), přičemž se dokládá jejich účinnost, analytické certifikáty, klinické studie, neškodnost pro lidi, zvířata a životní prostředí, BSE certifikát a další. Naproti tomu doplňky krmiva nepodléhají schvalování, pouze stačí registrace výrobce u ÚKZUZ (Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský).
  • Veterinární přípravky spadají legislativně pod Zákon o veterinární péči, zatímco doplňky krmiva se řídí Zákonem o krmivech.
  • Veterinární přípravky z hlediska užití napomáhají, usnadňují či podporují hojení, doplňují léčbu a mají blahodárný, příznivý či revitalizující účinek a příznivě působí na zdraví zvířat. Doplňkové krmivo pouze obohacuje krmení (je to krmná směs s obsahem určitých látek, která vzhledem ke svému složení pokrývá denní krmnou dávku pouze tehdy, je-li použita v kombinaci s jinými krmivy).

Potřebujete poradit?

Q Women

Veterinářka radí v diskuzích

Zde můžete zadávat Vaše dotazy týkajících se užívání a podávání našich přípravků. Specifická plemena psů, koní a koček mají různé požadavky na péči. Naše veterinářka Vám ráda poradí s výběrem vhodného přípravku ALAVIS™. Dotazy jsou zodpovězeny v pořadí, ve kterém přišly, akutní stavy řešte se svým veterinárním lékařem! Na Vaše dotazy odpovídá MVDr. Tereza Šnepová a MVDr. Hana Vanková (Kovandová).


16. 8. 2018

Martin

Dobrý den, naše desetiletá vlčanda (Československý vlčák) si nalomila stehenní kost. Aktuálně udržuje klidový režim a čeká se na zlepšení stavu. Hledali jsme co možná nejlepší přípravek na podporu hojení a většinou nás odkázali na Alavis. Chtěl bych tedy poprosit o radu - který z přípravku Alavis použít pro regeneraci našeho psa. Děkuji, Rychlý

MVDr. Tereza Šnepová

Vážený pane Rychlý,  pro Vaší fenku je vhodný přípravek ALAVIS SINGLE MAXÍK, který obsahuje látku MSM. Látka MSM působí na podporu hojení tkání, proti zánětu a bolesti, na zpevnění vazů, šlach a kostí a na relaxaci a regeneraci svalů. ALAVIS SINGLE MAXÍK podávejte prvních 14 dní v dávce iniciační a poté přejděte na dávku udržovací, kterou podávejte po dobu 3-4 měsíců. K přípravku ALAVIS SINGLE MAXÍK je vhodné podávat i ALAVIS Curenzym Enzymoterapii a ALAVIS CELADRIN 500 mg. ALAVIS Curenzym Enzymoterapie obsahuje enzymy, které také urychlují hojení, podporují rekonvalescenci a regeneraci. ALAVIS Curenzym Enzymoterapii doporučuji podávat po dobu 2-3 měsíců. ALAVIS CELADRIN 500 mg obsahuje nasycené a nenasycené mastné kyseliny s protizánětlivým a protibolestivým účinkem podporujícím hydrataci buněk, což má pro hojení tkání velký význam. ALAVIS CELADRIN 500 mg podávejte po dobu 4-6 týdnů. V případě dalších dotazů či nejasností mě bez obav opět kontaktujte.  S pozdravem a přáním pěkného dne MVDr. Tereza Šnepová