thumb

Pro psy

Veterinární přípravky pro psy

thumb

Pro koně

Veterinární přípravky pro koně

thumb

Pro kočky

Veterinární přípravky pro kočky

thumb

Doplňky

Vybrané potřeby pro Vaše mazlíčky

Upozornění

Vážení zákazníci, často se na nás obracíte se stížnostmi a dotazy na želatinový doplněk krmiva pro koně. Za tento doplněk krmiva neneseme žádnou zodpovědnost, protože jej nevyrábíme a není označen jako Alavis. Značka kvality Alavis má veškeré produkty schválené jako veterinární přípravky ověřené na kvalitu a účinnost. Na rozdíl od doplňků krmiva se u nich musí prokazovat účinnost a kvalita.

Pokud si zakoupíte veterinární přípravek označen logem Alavis, potom za účinnost a kvalitu neseme 100% zodpovědnost.

Jaké jsou rozdíly mezi veterinárními přípravky a doplňky krmiva?

Veterinář se psem

Vážení zákazníci,

než zakoupíte produkt pro svého čtyřnohého kamaráda, přesvědčte se, zda kupujete pouhý doplněk krmiva nebo veterinární přípravek. Celý sortiment značky ALAVIS je schválen jako veterinární přípravky a proto u našich produktů vždy uvádíme také jejich číslo schválení.

Veterinární přípravky na rozdíl od doplňků krmiva prokazují svojí účinnost na základě klinických studií.

  • Veterinární přípravky jsou schvalovány ÚSKVBL (Ústavem pro státní kontrolu veterinárních biopreparátů a léčiv), přičemž se dokládá jejich účinnost, analytické certifikáty, klinické studie, neškodnost pro lidi, zvířata a životní prostředí, BSE certifikát a další. Naproti tomu doplňky krmiva nepodléhají schvalování, pouze stačí registrace výrobce u ÚKZUZ (Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský).
  • Veterinární přípravky spadají legislativně pod Zákon o veterinární péči, zatímco doplňky krmiva se řídí Zákonem o krmivech.
  • Veterinární přípravky z hlediska užití napomáhají, usnadňují či podporují hojení, doplňují léčbu a mají blahodárný, příznivý či revitalizující účinek a příznivě působí na zdraví zvířat. Doplňkové krmivo pouze obohacuje krmení (je to krmná směs s obsahem určitých látek, která vzhledem ke svému složení pokrývá denní krmnou dávku pouze tehdy, je-li použita v kombinaci s jinými krmivy).

Potřebujete poradit?

Q Women

Veterinářka radí v diskuzích

Zde můžete zadávat Vaše dotazy týkajících se užívání a podávání našich přípravků. Specifická plemena psů, koní a koček mají různé požadavky na péči. Naše veterinářka Vám ráda poradí s výběrem vhodného přípravku ALAVIS™. Dotazy jsou zodpovězeny v pořadí, ve kterém přišly, akutní stavy řešte se svým veterinárním lékařem! Na Vaše dotazy odpovídá MVDr. Tereza Šnepová a MVDr. Hana Vanková (Kovandová).


13. 8. 2018

Kateřina Chvátalová

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli Alavis mohou užívat štěňátka? Máme 4 měsíční štěňátko Border kolie. Když sedí, tak jedna přední tlapka mu jde někdy v kloubu dopředu a klepe se. Mluvila jsem o tom s veterinářem a ten nám dal sirup Arti Vit na klouby. Slyšela jsem o Alavisu, tak bych chtěla vědět Váš názor. Děkuji Chvátalová

MVDr. Tereza Šnepová

Vážená paní Chvátalová,  ano, přípravky ALAVIS jsou určeny i pro štěňata pro správný růst chrupavek a kloubních tkání a při růstových problémech.  Pro Vaše štěňátko je nyní vhodný přípravek ALAVIS MSM+Glukosamin sulfát, který podávejte dle aktuální hmotnosti po dobu 3-4 měsíců a poté podávejte přípravek ALAVIS 5, který podávejte po celé období vývoje. ALAVIS MSM+Glukosamin sulfát obsahuje jednak chondroprotektivní látky glukosamin sulfát a hydrolyzovaný kolagen a dále obsahuje látku MSM, která působí proti zánětu a bolesti, na relaxaci a regeneraci svalů a na zpevnění vazů a šlach, čímž se zpevní postavení kloubů a celého pohybového aparátu. Účinek přípravku je dále podpořen olejem z brutnáku lékařského, boswelií, kurkumou a vitaminem C. ALAVIS 5 obsahuje chondroprotektivní látky glukosamin sulfát, chondroitin sulfát, kyselinu hyaluronovou a hydrolyzovaný kolagen a dále obsahuje látku MSM a vitamin C. V případě dalších dotazů či nejasností mě bez obav opět kontaktujte.  S pozdravem a přáním pěkného dne MVDr. Tereza Šnepová