Jaké jsou rozdíly mezi veterinárními přípravky a doplňky krmiva?

Veterinář se psem

Vážení zákazníci,

než zakoupíte produkt pro svého čtyřnohého kamaráda, přesvědčte se, zda kupujete pouhý doplněk krmiva nebo veterinární přípravek. Celý sortiment značky ALAVIS je schválen jako veterinární přípravky a proto u našich produktů vždy uvádíme také jejich číslo schválení.

Veterinární přípravky na rozdíl od doplňků krmiva prokazují svojí účinnost na základě klinických studií.

  • Veterinární přípravky jsou schvalovány ÚSKVBL (Ústavem pro státní kontrolu veterinárních biopreparátů a léčiv), přičemž se dokládá jejich účinnost, analytické certifikáty, klinické studie, neškodnost pro lidi, zvířata a životní prostředí, BSE certifikát a další. Naproti tomu doplňky krmiva nepodléhají schvalování, pouze stačí registrace výrobce u ÚKZUZ (Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský).
  • Veterinární přípravky spadají legislativně pod Zákon o veterinární péči, zatímco doplňky krmiva se řídí Zákonem o krmivech.
  • Veterinární přípravky z hlediska užití napomáhají, usnadňují či podporují hojení, doplňují léčbu a mají blahodárný, příznivý či revitalizující účinek a příznivě působí na zdraví zvířat. Doplňkové krmivo pouze obohacuje krmení (je to krmná směs s obsahem určitých látek, která vzhledem ke svému složení pokrývá denní krmnou dávku pouze tehdy, je-li použita v kombinaci s jinými krmivy).

Potřebujete poradit?

Q Women

Veterinářka radí v diskuzích

Zde můžete zadávat Vaše dotazy týkajících se užívání a podávání našich přípravků. Specifická plemena psů, koní a koček mají různé požadavky na péči. Naše veterinářka Vám ráda poradí s výběrem vhodného přípravku ALAVIS™. Dotazy jsou zodpovězeny v pořadí, ve kterém přišly, akutní stavy řešte se svým veterinárním lékařem! Na Vaše dotazy odpovídá MVDr. Tereza Šnepová a MVDr. Hana Vanková (Kovandová).


15. 10. 2018

DKK

Dobrý den, Chtěl bych Vás požádat o doporučení Vašeho výrobku. Vlastníme psa středního plemene o váze 20 kg a je ve věku 2,5 roku, což je poměrně mladý pes. Při rentgenu mu byla zjištěna střední dysplasie jedné kyčle. Včera jsme byli se psem na celodenní tůře a dnes jsem si poprvé všiml, že pes na zadní běh kulhá. Nevím, ale přičítám to nálezu dysplasie. Jaký přípravek pro tak mladého psa by jste mi doporučili  a jak dále postupovat ? Děkuji Vám za radu. S pozdravem Flek Z.

MVDr. Tereza Šnepová

Vážený pane Fleku, velice děkujeme za Váš dotaz. Pro Vašeho psa, vzhledem k RTG nálezu a náhlému nástupu bolestivosti, bych Vám doporučila komplexní kloubní výživu se zvýšeným obsahem MSM ve veterinárním přípravku Alavis MSM + Glukosamin sulfát. Obsažené MSM – Methylsulfonyl­methan je látka obsahující organicky vázanou síru, která působí na zpevnění vazů a šlach, potlačení zánětu a bolesti, na regeneraci a relaxaci svalů. Protizánětlivý účinek je podporován i dalšími obsaženými složkami, kterými jsou olej z brutnáku lékařského, zázvor obecný, kurkuma a boswelie. Glukosamin sulfát tvoří přirozenou součást kloubní chrupavky a synoviální tekutiny, zabezpečuje její správnou funkci (pevnost, pružnost a odolnost) a regeneraci při poškozeních. Doporučené podávání: Po 2 měsíční kúře přípravkem Alavism MSMS + Glukosamin sulfát, poté pokračujte kombinací přípravků Alavis Kloubní výživa Alavis Single Maxík v udržovací dávce. Frekvence podávání se řídí klinickým obrazem Vašeho psa. Pokud se po vysazení přípravku neobjeví kulhání podávejte naše přípravky 2-3x ročně po dobu 3 měsíců. V případě, že po vysazení pes kulhá, je vhodné podávat chondroprotektiva trvale. V případě dalších dotazů se na nás neváhejte prosím obrátit. S přáním hezkého dne MVDr. Hana Vanková