Jaké jsou rozdíly mezi veterinárními přípravky a doplňky krmiva?

Veterinář se psem

Vážení zákazníci,

než zakoupíte produkt pro svého čtyřnohého kamaráda, přesvědčte se, zda kupujete pouhý doplněk krmiva nebo veterinární přípravek. Celý sortiment značky ALAVIS je schválen jako veterinární přípravky a proto u našich produktů vždy uvádíme také jejich číslo schválení.

Veterinární přípravky na rozdíl od doplňků krmiva prokazují svojí účinnost na základě klinických studií.

  • Veterinární přípravky jsou schvalovány ÚSKVBL (Ústavem pro státní kontrolu veterinárních biopreparátů a léčiv), přičemž se dokládá jejich účinnost, analytické certifikáty, klinické studie, neškodnost pro lidi, zvířata a životní prostředí, BSE certifikát a další. Naproti tomu doplňky krmiva nepodléhají schvalování, pouze stačí registrace výrobce u ÚKZUZ (Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský).
  • Veterinární přípravky spadají legislativně pod Zákon o veterinární péči, zatímco doplňky krmiva se řídí Zákonem o krmivech.
  • Veterinární přípravky z hlediska užití napomáhají, usnadňují či podporují hojení, doplňují léčbu a mají blahodárný, příznivý či revitalizující účinek a příznivě působí na zdraví zvířat. Doplňkové krmivo pouze obohacuje krmení (je to krmná směs s obsahem určitých látek, která vzhledem ke svému složení pokrývá denní krmnou dávku pouze tehdy, je-li použita v kombinaci s jinými krmivy).

Potřebujete poradit?

Q Women

Veterinářka radí v diskuzích

Zde můžete zadávat Vaše dotazy týkajících se užívání a podávání našich přípravků. Specifická plemena psů, koní a koček mají různé požadavky na péči. Naše veterinářka Vám ráda poradí s výběrem vhodného přípravku ALAVIS™. Dotazy jsou zodpovězeny v pořadí, ve kterém přišly, akutní stavy řešte se svým veterinárním lékařem! Na Vaše dotazy odpovídá MVDr. Tereza Šnepová a MVDr. Hana Vanková (Kovandová).


11. 7. 2019

Štěně FCR

Dobry den, chtěla bych se zeptat, jestli dávat nějakou kloubní výživu 3-měsíčnímu štěňátku Flat coated retrievra? Děkuji za odpověď. S pozdravem A. F.

MVDr. Tereza Šnepová

Vážená paní Anno, velice děkuji za Váš dotaz. Pro rostoucí psy velkých, aktivních plemen, je preventivní podávání kloubní výživy více než vhodné. Veterinární přípravky Alavis, pro správný vývoj pohybového aparátu, doporučujeme podávat od 4. měsíce 2x ročně  3 měsíční kúru. Dávku zvoleného přípravku je nutné upravovat podle aktuální váhy štěněte. Na výběr máte mezi komplexní kloubní výživou v tabletách Alavis 5 nebo ve formě neochuceného prášku do krmiva Alavis Triple Blend pro psy a kočky. V případě dalších dotazů se na nás prosím neváhejte znovu obrátit. S přáním hezkého dne MVDr. Hana Vanková