• Alavis

    Veterinární přípravky s ověřenou účinností

Upozornění

Vážení zákazníci, často se na nás obracíte se stížnostmi a dotazy na želatinový doplněk krmiva pro koně. Za tento doplněk krmiva neneseme žádnou zodpovědnost, protože jej nevyrábíme a ani není označen jako ALAVIS, naší registrovanou značkou.
Značka ALAVIS má veškeré produkty schválené jako veterinární přípravky ověřené na kvalitu i účinnost, která se na rozdíl od doplňků krmiva musí prokazovat.
Za veterinární přípravek označený logem ALAVIS neseme 100% zodpovědnost a garantujeme jeho prokazatelnou kvalitu.

Za ALAVIS ručíme

Jaké jsou rozdíly mezi veterinárními přípravky a doplňky krmiva?

Veterinář se psem

Vážení zákazníci,

než zakoupíte produkt pro svého čtyřnohého kamaráda, přesvědčte se, zda kupujete pouhý doplněk krmiva nebo veterinární přípravek. Celý sortiment značky ALAVIS je schválen jako veterinární přípravky a proto u našich produktů vždy uvádíme také jejich číslo schválení.

Veterinární přípravky na rozdíl od doplňků krmiva prokazují svojí účinnost na základě klinických studií.

  • Veterinární přípravky jsou schvalovány ÚSKVBL (Ústavem pro státní kontrolu veterinárních biopreparátů a léčiv), přičemž se dokládá jejich účinnost, analytické certifikáty, klinické studie, neškodnost pro lidi, zvířata a životní prostředí, BSE certifikát a další. Naproti tomu doplňky krmiva nepodléhají schvalování, pouze stačí registrace výrobce u ÚKZUZ (Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský).
  • Veterinární přípravky spadají legislativně pod Zákon o veterinární péči, zatímco doplňky krmiva se řídí Zákonem o krmivech.
  • Veterinární přípravky z hlediska užití napomáhají, usnadňují či podporují hojení, doplňují léčbu a mají blahodárný, příznivý či revitalizující účinek a příznivě působí na zdraví zvířat. Doplňkové krmivo pouze obohacuje krmení (je to krmná směs s obsahem určitých látek, která vzhledem ke svému složení pokrývá denní krmnou dávku pouze tehdy, je-li použita v kombinaci s jinými krmivy).

Potřebujete poradit?

Q Women

Veterinářka radí v diskuzích

Zde můžete zadávat Vaše dotazy týkajících se užívání a podávání našich přípravků. Specifická plemena psů, koní a koček mají různé požadavky na péči. Naše veterinářka Vám ráda poradí s výběrem vhodného přípravku ALAVIS™. Dotazy jsou zodpovězeny v pořadí, ve kterém přišly, akutní stavy řešte se svým veterinárním lékařem! Na Vaše dotazy odpovídá MVDr. Tereza Šnepová a MVDr. Hana Vanková (Kovandová).


19. 9. 2018

Monika Uhlířová

Dobrý den, máme 3měsíční štěňátko jorkšíra, jaké doplňky pro správný vývoj mu máme podávat? Děkuji

MVDr. Tereza Šnepová

Vážená paní Uhlířová,  pro štěňátko jorkšíra je vhodný přípravek ALAVIS MSM+Glukosamin sulfát, který obsahuje jednak chondroprotektivní látky glukosamin sulfát a hydrolyzovaný kolagen a dále obsahuje látku MSM, která působí na relaxaci a regeneraci svalů a na zpevnění vazů a šlach, čímž se zpevní postavení kloubů a celého pohybového aparátu. ALAVIS MSM+Glukosamin sulfát je dále obohacen o olej z brutnáku lékařského, boswelii, kurkumu, zázvor a vit. C. ALAVIS MSM+Glukosamin sulfát podávejte rovnou v udržovacích dávkách dle aktuální hmotnosti štěněte po dobu vývoje štěněte. V případě dalších dotazů či nejasností mě bez obav opět kontaktujte.  S pozdravem a přáním pěkného dne MVDr. Tereza Šnepová