Jaké jsou rozdíly mezi veterinárními přípravky a doplňky krmiva?

Veterinář se psem

Vážení zákazníci,

než zakoupíte produkt pro svého čtyřnohého kamaráda, přesvědčte se, zda kupujete pouhý doplněk krmiva nebo veterinární přípravek. Celý sortiment značky ALAVIS je schválen jako veterinární přípravky a proto u našich produktů vždy uvádíme také jejich číslo schválení.

Veterinární přípravky na rozdíl od doplňků krmiva prokazují svojí účinnost na základě klinických studií.

  • Veterinární přípravky jsou schvalovány ÚSKVBL (Ústavem pro státní kontrolu veterinárních biopreparátů a léčiv), přičemž se dokládá jejich účinnost, analytické certifikáty, klinické studie, neškodnost pro lidi, zvířata a životní prostředí, BSE certifikát a další. Naproti tomu doplňky krmiva nepodléhají schvalování, pouze stačí registrace výrobce u ÚKZUZ (Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský).
  • Veterinární přípravky spadají legislativně pod Zákon o veterinární péči, zatímco doplňky krmiva se řídí Zákonem o krmivech.
  • Veterinární přípravky z hlediska užití napomáhají, usnadňují či podporují hojení, doplňují léčbu a mají blahodárný, příznivý či revitalizující účinek a příznivě působí na zdraví zvířat. Doplňkové krmivo pouze obohacuje krmení (je to krmná směs s obsahem určitých látek, která vzhledem ke svému složení pokrývá denní krmnou dávku pouze tehdy, je-li použita v kombinaci s jinými krmivy).

Potřebujete poradit?

Q Women

Veterinářka radí v diskuzích

Zde můžete zadávat Vaše dotazy týkajících se užívání a podávání našich přípravků. Specifická plemena psů, koní a koček mají různé požadavky na péči. Naše veterinářka Vám ráda poradí s výběrem vhodného přípravku ALAVIS™. Dotazy jsou zodpovězeny v pořadí, ve kterém přišly, akutní stavy řešte se svým veterinárním lékařem! Na Vaše dotazy odpovídá MVDr. Tereza Šnepová a MVDr. Hana Vanková (Kovandová).


14. 10. 2018

Kloubní výživa pro 14-ti letého křížence hucula a araba

Dobrý den, ráda bych svému koni koupila přípravek Alavis, ale nejsem si jistá, který je pro něho vhodný. Budu moc ráda, když mi s výběrem poradíte. Kůň je kříženec hucula a araba, je mu 14 let. Před necelým rokem měl zranění na zadní noze. Původně bylo podezření na zlomeninu některé z kůstek v hleznu, nakonec to byly natažené vazy. Jinak teď už je v pořádku, pohyb má pravidelný. Jezdíme rekreačně terény, občas práce na jízdárně a po zranění začínáme zase pomalu skákat, ale jen v hobby sportu skoky do 80 cm. V kloubech mu dost často křupe a tak bych pro něho chtěla nějakou kloubní výživu. Mockrát Vám předem děkuji za odpověď. Hezký den, Dvořáková

MVDr. Tereza Šnepová

Vážená paní Dvořáková, velice děkujeme za Váš dotaz. Vzhledem k popisované sportovní zátěži, věku a příznakům bych Vám doporučila kombinaci veterinárních přípravků Alavis Duoflex a Alavis MSM pro koně.  Alavis Duoflex obsahuje Celadrin, patentově chráněnou látku (směs esterů nasycených a nenasycených mastných kyselin) a glukosamin sulfát. Celadrin napomáhá vyššímu využití a vstřebání chondroprotektivní látky glukosamin sulfátu, zlepšuje lubrikaci kloubů, snižuje bolestivost a tlumí zánět. Glukosamin sulfát, který tvoří přirozenou součást kloubní chrupavky a synoviální tekutiny, zabezpečuje správnou funkci chrupavky, její pevnost, pružnost a odolnost.  Alavis MSM pro koně obsahuje čistou formu MSM a dva patentované kolageny Collyss a Cartidyss. MSM – Methylsulfonyl­methan je látka obsahující organicky vázanou síru, která působí na zpevnění vazů a šlach, potlačení zánětu a bolesti a na regeneraci a relaxaci svalů. Collyss® - kolagen typu I v nejvyšší kvalitě – se vyskytuje v silně zatěžovaných strukturách, jako jsou šlachy a vazivové chrupavky. Je odolný v tahu, a proto je velmi důležitý pro pevnost šlach a tím i pro zpevnění pohybového aparátu. Cartidyss® - kolagen typu II v nejvyšší kvalitě – udržuje tvar chrupavky a brání její deformaci. Společné podávání zajišťuje regeneraci kloubních chrupavek, zlepšení jejich lubrikace, regeneraci a relaxaci svalů a zpevnění vazů a šlach, které zpevňují celý pohybový aparát. S přáním hezkého dne MVDr. Hana Vanková