Jaké jsou rozdíly mezi veterinárními přípravky a doplňky krmiva?

Veterinář se psem

Vážení zákazníci,

než zakoupíte produkt pro svého čtyřnohého kamaráda, přesvědčte se, zda kupujete pouhý doplněk krmiva nebo veterinární přípravek. Celý sortiment značky ALAVIS je schválen jako veterinární přípravky a proto u našich produktů vždy uvádíme také jejich číslo schválení.

Veterinární přípravky na rozdíl od doplňků krmiva prokazují svojí účinnost na základě klinických studií.

  • Veterinární přípravky jsou schvalovány ÚSKVBL (Ústavem pro státní kontrolu veterinárních biopreparátů a léčiv), přičemž se dokládá jejich účinnost, analytické certifikáty, klinické studie, neškodnost pro lidi, zvířata a životní prostředí, BSE certifikát a další. Naproti tomu doplňky krmiva nepodléhají schvalování, pouze stačí registrace výrobce u ÚKZUZ (Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský).
  • Veterinární přípravky spadají legislativně pod Zákon o veterinární péči, zatímco doplňky krmiva se řídí Zákonem o krmivech.
  • Veterinární přípravky z hlediska užití napomáhají, usnadňují či podporují hojení, doplňují léčbu a mají blahodárný, příznivý či revitalizující účinek a příznivě působí na zdraví zvířat. Doplňkové krmivo pouze obohacuje krmení (je to krmná směs s obsahem určitých látek, která vzhledem ke svému složení pokrývá denní krmnou dávku pouze tehdy, je-li použita v kombinaci s jinými krmivy).

Potřebujete poradit?

Q Women

Veterinářka radí v diskuzích

Zde můžete zadávat Vaše dotazy týkajících se užívání a podávání našich přípravků. Specifická plemena psů, koní a koček mají různé požadavky na péči. Naše veterinářka Vám ráda poradí s výběrem vhodného přípravku ALAVIS™. Dotazy jsou zodpovězeny v pořadí, ve kterém přišly, akutní stavy řešte se svým veterinárním lékařem! Na Vaše dotazy odpovídá MVDr. Tereza Šnepová a MVDr. Hana Vanková (Kovandová).


9. 1. 2019

DKK u pointra

Dobry den, mam 4-letou fenku s oboustrannou dysplazií kyčelních kloubů. Venku se zatím pohybuje téměř bez problémů, ale má problémy při vstávání. Nyní užívá Alavis Celadrin, bolest při vstávání značně ustoupila. Chci se zeptat, zda se dá tento přípravek užívat dlouhodobě (stále), případně doporučit, který přípravek by byl vhodnější. Moc děkuji.

MVDr. Tereza Šnepová

Vážená paní Šárko, velice děkujeme za Váš dotaz. Alavis Celadrin je pro Vaší fenku velmi dobře zvolený přípravek, který díky obsahu cetylovaných esterů nasycených a nenasycených mastných kyselin zlepšuje lubrikaci kloubů, tlumí projevy zánětu i bolestivost. Přípravek můžete bez obav užívat dlouhodobě. Doplnila bych jej o kvalitní zdroj glukosaminu a chondroitin sulfátu v přípravku  Alavis Kloubní výživa, které podpoří výživu kloubních chrupavek a jejich regeneraci a společně s Celadrin pomohou zmírnit další progresi osteoartrózy. S přáním hezkého dne MVDr. Hana Vanková