Jaké jsou rozdíly mezi veterinárními přípravky a doplňky krmiva?

Veterinář se psem

Vážení zákazníci,

než zakoupíte produkt pro svého čtyřnohého kamaráda, přesvědčte se, zda kupujete pouhý doplněk krmiva nebo veterinární přípravek. Celý sortiment značky ALAVIS je schválen jako veterinární přípravky a proto u našich produktů vždy uvádíme také jejich číslo schválení.

Veterinární přípravky na rozdíl od doplňků krmiva prokazují svojí účinnost na základě klinických studií.

  • Veterinární přípravky jsou schvalovány ÚSKVBL (Ústavem pro státní kontrolu veterinárních biopreparátů a léčiv), přičemž se dokládá jejich účinnost, analytické certifikáty, klinické studie, neškodnost pro lidi, zvířata a životní prostředí, BSE certifikát a další. Naproti tomu doplňky krmiva nepodléhají schvalování, pouze stačí registrace výrobce u ÚKZUZ (Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský).
  • Veterinární přípravky spadají legislativně pod Zákon o veterinární péči, zatímco doplňky krmiva se řídí Zákonem o krmivech.
  • Veterinární přípravky z hlediska užití napomáhají, usnadňují či podporují hojení, doplňují léčbu a mají blahodárný, příznivý či revitalizující účinek a příznivě působí na zdraví zvířat. Doplňkové krmivo pouze obohacuje krmení (je to krmná směs s obsahem určitých látek, která vzhledem ke svému složení pokrývá denní krmnou dávku pouze tehdy, je-li použita v kombinaci s jinými krmivy).

Potřebujete poradit?

Q Women

Veterinářka radí v diskuzích

Zde můžete zadávat Vaše dotazy týkajících se užívání a podávání našich přípravků. Specifická plemena psů, koní a koček mají různé požadavky na péči. Naše veterinářka Vám ráda poradí s výběrem vhodného přípravku ALAVIS™. Dotazy jsou zodpovězeny v pořadí, ve kterém přišly, akutní stavy řešte se svým veterinárním lékařem! Na Vaše dotazy odpovídá MVDr. Tereza Šnepová a MVDr. Hana Vanková (Kovandová).


6. 12. 2018

Francouzský buldoček

Dobrý den, prosím o radu o výživu kloubů a páteře dvouletého francouzského buldočka. Je bez potíží, ale chtěla bych předejít problémům s klouby a hlavně páteří. Děkuji a přeji pěkný den.

MVDr. Tereza Šnepová

Vážená paní Hano, velice děkujeme za Váš dotaz. Odpověď bych rozdělila na 2 části. Jako prevenci kloubních onemocnění bych Vám doporučila veterinární přípravek Alavis MSM + Glukosamin sulfát. . Tento komplexní přípravek obsahuje jak látky vyživující a regenerující kloubní chrupavky (glukosamin sulfát, hydrolyzovaný kolagen) tak i MSM, které napomáhá zpevňování a regeneraci šlach a vazů, snižuje zánět a bolestivost. Přípravek obsahuje i olej z brutnáku,zázvor obecný, kurkumu dlouhou a boswelii, které podporují protizánětlivý efekt. S prevencí onemocnění páteře je to poněkud složitější. Jak asi víte u buldočků se setkáváme mimo jiné  s častějším výskytem vrozených vad utváření obratlů a degenerativními změnami. Pro které může podpůrně spíše působit vhodný pohybový režim a kondice. Konkrétní doporučení Vám poskytne Váš ošetřující veterinární lékař. S přáním hezkého dne MVDr. Hana Vanková