ALAVIS podporuje Pomocné Tlapky!

Navázali jsme úzkou spolupráci s obecně prospěšnou společností Pomocné tlapky, která se již od svého založení v únoru 2001 zabývá chovem, předvýchovou a výcvikem asistenčních psů. Pomocné tlapky vybírají vhodná štěňata retrívrů k roční předvýchově do dobrovolnických adoptivních rodin a následně provádí speciální výcvik na míru klientům s tělesným, mentálním nebo smyslovým postižením. Alavis bude zajišťovat výchovu jednoho ze štěňat od samého začátku jeho výcviku. Jeho příběh budete moci sledovat na našem Facebooku.

Toto je Toby,

je to zatím teprve pětiměsíční štěně, ale už teď je velice šikovný. Toby se připravuje na své poslání asistenčního psa a jeho výcvik je pod patronátem naší značky Alavis. Už teď umí sednout, lehnout a přiběhnout na povel. Nyní často trénuje chůzi u nohy (nesmí tahat), chodí na poštu, do obchodů, do knihovny, zvyká si na jízdu tramvají, autobusem i autem a to "své" na parkovišti dokáže najít. Také už umí nosit různé věci a nevadí mu ani ty kovové, což některým psům zpočátku vadí. 

Co všechno takový asistenční pes dokáže pro svého majitele udělat?

Tak třeba rozsvítit a zhasnout světlo, přinést a podat určený předmět, pomoci při oblékání, vyndat prádlo z pračky, otevřít a zavřít dveře, přivolat a poskytnout pomoc a je toho mnohem víc. Pro postiženou osobu je důležité i to, že asistenční pes je milující a věrný kamarád.