Jaké jsou rozdíly mezi veterinárními přípravky a doplňky krmiva?

Veterinář se psem

Vážení zákazníci,

než zakoupíte produkt pro svého čtyřnohého kamaráda, přesvědčte se, zda kupujete pouhý doplněk krmiva nebo veterinární přípravek. Celý sortiment značky ALAVIS je schválen jako veterinární přípravky a proto u našich produktů vždy uvádíme také jejich číslo schválení.

Veterinární přípravky na rozdíl od doplňků krmiva prokazují svojí účinnost na základě klinických studií.

  • Veterinární přípravky jsou schvalovány ÚSKVBL (Ústavem pro státní kontrolu veterinárních biopreparátů a léčiv), přičemž se dokládá jejich účinnost, analytické certifikáty, klinické studie, neškodnost pro lidi, zvířata a životní prostředí, BSE certifikát a další. Naproti tomu doplňky krmiva nepodléhají schvalování, pouze stačí registrace výrobce u ÚKZUZ (Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský).
  • Veterinární přípravky spadají legislativně pod Zákon o veterinární péči, zatímco doplňky krmiva se řídí Zákonem o krmivech.
  • Veterinární přípravky z hlediska užití napomáhají, usnadňují či podporují hojení, doplňují léčbu a mají blahodárný, příznivý či revitalizující účinek a příznivě působí na zdraví zvířat. Doplňkové krmivo pouze obohacuje krmení (je to krmná směs s obsahem určitých látek, která vzhledem ke svému složení pokrývá denní krmnou dávku pouze tehdy, je-li použita v kombinaci s jinými krmivy).

Potřebujete poradit?

Q Women

Veterinářka radí v diskuzích

Zde můžete zadávat Vaše dotazy týkajících se užívání a podávání našich přípravků. Specifická plemena psů, koní a koček mají různé požadavky na péči. Naše veterinářka Vám ráda poradí s výběrem vhodného přípravku ALAVIS™. Dotazy jsou zodpovězeny v pořadí, ve kterém přišly, akutní stavy řešte se svým veterinárním lékařem! Na Vaše dotazy odpovídá MVDr. Tereza Šnepová a MVDr. Hana Vanková (Kovandová).


21. 8. 2019

Štěně NO

Dobrý den, máme štěně německého ovčáka jsou mu 3 měsíce. Doktor říkal že toto plemeno má problémy s klouby. Kdy mohu začít dávat Alavis a jaký? Děkuji za odpověď

MVDr. Tereza Šnepová

Vážená paní Pavlíno, velice děkuji za Váš dotaz.  Veterinární přípravky Alavis pro výživu kloubů, je možné podávat od 4. měsíce věku. Pro psa velkého plemene bych Vám doporučila komplexní kloubní výživu Alavis Triple Blend pro psy a kočky, přípravek je formě prášku, který ze přimíchávat do krmiva. Alavis Triple Blend pro psy a kočky obsahuje látky potřebné pro podporu správného vývoje pohybového aparátu (glukosamin a chondroitin sulfát, ultra čistou formu MSM, patentované kolageny Collyss a Cartidyss). Obvyklá délka podávání je 2x ročně 3 měsíce, ale v případě obtíží jej lze podávat dlouhodobě. V případě dalších dotazů se na nás neváhejte prosím znovu obrátit. S přáním hezkého dne MVDr. Hana Vanková