Jaké jsou rozdíly mezi veterinárními přípravky a doplňky krmiva?

Veterinář se psem

Vážení zákazníci,

než zakoupíte produkt pro svého čtyřnohého kamaráda, přesvědčte se, zda kupujete pouhý doplněk krmiva nebo veterinární přípravek. Celý sortiment značky ALAVIS je schválen jako veterinární přípravky a proto u našich produktů vždy uvádíme také jejich číslo schválení.

Veterinární přípravky na rozdíl od doplňků krmiva prokazují svojí účinnost na základě klinických studií.

  • Veterinární přípravky jsou schvalovány ÚSKVBL (Ústavem pro státní kontrolu veterinárních biopreparátů a léčiv), přičemž se dokládá jejich účinnost, analytické certifikáty, klinické studie, neškodnost pro lidi, zvířata a životní prostředí, BSE certifikát a další. Naproti tomu doplňky krmiva nepodléhají schvalování, pouze stačí registrace výrobce u ÚKZUZ (Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský).
  • Veterinární přípravky spadají legislativně pod Zákon o veterinární péči, zatímco doplňky krmiva se řídí Zákonem o krmivech.
  • Veterinární přípravky z hlediska užití napomáhají, usnadňují či podporují hojení, doplňují léčbu a mají blahodárný, příznivý či revitalizující účinek a příznivě působí na zdraví zvířat. Doplňkové krmivo pouze obohacuje krmení (je to krmná směs s obsahem určitých látek, která vzhledem ke svému složení pokrývá denní krmnou dávku pouze tehdy, je-li použita v kombinaci s jinými krmivy).

Potřebujete poradit?

Q Women

Veterinářka radí v diskuzích

Zde můžete zadávat Vaše dotazy týkajících se užívání a podávání našich přípravků. Specifická plemena psů, koní a koček mají různé požadavky na péči. Naše veterinářka Vám ráda poradí s výběrem vhodného přípravku ALAVIS™. Dotazy jsou zodpovězeny v pořadí, ve kterém přišly, akutní stavy řešte se svým veterinárním lékařem! Na Vaše dotazy odpovídá MVDr. Tereza Šnepová a MVDr. Hana Vanková (Kovandová).


22. 5. 2019

10-ti letá fenka labradora

Dobrý den, mám 10-ti letou fenku labradora. Jaký přípravek je pro ni nejvhodnější pro posílení kloubů, kyčlí ? Zatím je aktivní, po větší námaze druhý den trochu kulhá. Hůře se jí skáče do kufru auta. Váha 34 kg. Děkuji . H. K.

MVDr. Tereza Šnepová

Vážená paní Hano, velice děkuji za Váš dotaz. Pro Vaší fenku bych Vám vhledem k věku a velikosti doporučila kombinaci veterinárních přípravků Alavis Kloubní výživa a Alavis Celadrin 500mg. Alavis Kloubní výživa obsahuje glukosamin a chondroitin sulfát, které intenzivně vyživují kloubní chrupavku a zpomalují progresi degenerativních změn kloubů. Alavis Celadrin 500mg obsahuje patentovanou směs cetylovaných esterů nasycených a nenasycených mastných kyselin, zlepšuje lubrikaci kloubů, tlumí zánět a bolestivost kloubů. Celadrin zároveň podporuje transport glukosaminu do kloubní chrupavky. Z dlouhodobého hlediska by bylo vhodné jí do auta spíše pomáhat a pohybový režim upravit tak, aby se následné kulhání minimalizovalo – například více kratších vycházek než 1 dlouhá. S konkrétními opatřeními vhodnými přímo pro Vaší fenku Vám poradí Váš ošetřující veterinární lékař. V případě dalších dotazů nás neváhejte znovu kontaktovat. S přáním hezkého dne MVDr. Hana Vanková