Jaké jsou rozdíly mezi veterinárními přípravky a doplňky krmiva?

Veterinář se psem

Vážení zákazníci,

než zakoupíte produkt pro svého čtyřnohého kamaráda, přesvědčte se, zda kupujete pouhý doplněk krmiva nebo veterinární přípravek. Celý sortiment značky ALAVIS je schválen jako veterinární přípravky a proto u našich produktů vždy uvádíme také jejich číslo schválení.

Veterinární přípravky na rozdíl od doplňků krmiva prokazují svojí účinnost na základě klinických studií.

  • Veterinární přípravky jsou schvalovány ÚSKVBL (Ústavem pro státní kontrolu veterinárních biopreparátů a léčiv), přičemž se dokládá jejich účinnost, analytické certifikáty, klinické studie, neškodnost pro lidi, zvířata a životní prostředí, BSE certifikát a další. Naproti tomu doplňky krmiva nepodléhají schvalování, pouze stačí registrace výrobce u ÚKZUZ (Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský).
  • Veterinární přípravky spadají legislativně pod Zákon o veterinární péči, zatímco doplňky krmiva se řídí Zákonem o krmivech.
  • Veterinární přípravky z hlediska užití napomáhají, usnadňují či podporují hojení, doplňují léčbu a mají blahodárný, příznivý či revitalizující účinek a příznivě působí na zdraví zvířat. Doplňkové krmivo pouze obohacuje krmení (je to krmná směs s obsahem určitých látek, která vzhledem ke svému složení pokrývá denní krmnou dávku pouze tehdy, je-li použita v kombinaci s jinými krmivy).

Potřebujete poradit?

Q Women

Veterinářka radí v diskuzích

Zde můžete zadávat Vaše dotazy týkajících se užívání a podávání našich přípravků. Specifická plemena psů, koní a koček mají různé požadavky na péči. Naše veterinářka Vám ráda poradí s výběrem vhodného přípravku ALAVIS™. Dotazy jsou zodpovězeny v pořadí, ve kterém přišly, akutní stavy řešte se svým veterinárním lékařem! Na Vaše dotazy odpovídá MVDr. Tereza Šnepová a MVDr. Hana Vanková (Kovandová).


13. 9. 2021

9 letý Americký stafordšírský teriér špatně slézá ze sedačky

Dobrý den, ráda abych se zeptala na možnosti kloubní výživy pro 9 letého amstaffa, který má lehce nadváhu. Nyní užívá Aptus flex a ráda bych využila možnost Vaší nabídky. Pejsek je zvyklý denně na vycházky, někdy se mu špatně slízá ze sedačky. Ráda bych mu to třeba nějak mazala nebo jestli mi prosím něco doporučíte, buď v kombinaci se sirupem Aptus flex nebo komplet péče od Vaší firmy. Děkuji mockrát, Leona

MVDr. Tereza Šnepová

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Kloubní přípravky ALAVIS jsou pro Vašeho pejska vhodné, záleží na Vás, zda upřednostňujte tabletovou anebo sypkou formu. Přípravek ALAVIS 5 v tabletové formě obsahuje látku MSM, hydrolyzovaný kolagen, vitamin C a chondroprotektivní látky glukosamin sulfát, chondroitin sulfát a hydrolyzovaný kolagen, všechny tyto látky jsou pro regeneraci kloubů Vašeho pejska velmi důležité pro regeneraci kloubních chrupavek a tkání. Přípravek ALAVIS 5 je možné podávat dlouhodobě až trvale. Pokud byste preferovala sypkou formu, tak doporučuji podávat přípravek ALAVIS TRIPLE BLEND pro psy a kočky, který obsahuje vysoké koncentrace látek MSM, glukosamin sulfát a chondroitin sulfát a dále obsahuje patentované rybí kolageny Collyss a Cartidyss. Přípravek ALAVIS TRIPLE BLEND pro psy a kočky je také možné podávat dlouhodobě až trvale. V případě dalších dotazů či nejasností mě bez obav opět kontaktujte. S pozdravem a přáním pěkného dne MVDr. Tereza Šnepová