Hrdý partner dostihové stáje Valencio-Holčák

V našich trenérských rukou vyrostla dlouhá řada šampiónů. Cesta za úspěchem však není snadná ani bezbolestná. Proto jsme rádi, že se můžeme opřít o úspěšnou spolupráci se značkou ALAVIS . Alavis přispívá ke správné regeneraci pohybového aparátu a zlepšení pohyblivosti, což pomáhá k dosažení lepších výkonů.

stáj Valencio-Holčák

Dostihová stáj Valencio-Holčák nese ve svém názvu jméno legendárního vítěze 96. Velké Pardubické z roku 1986 koně a jediného českého koně, který dokončil liverpoolskou Velkou národní steeplechase.

Valencio-Holčák je tréninková centrála dostihových koní. Zde na Valašsku v překrásném prostředí Velkých Karlovic připravují František a Radek Holčákovi špičkové koně, kteří zde v čisté a malebné valašské přírodě mají ideální podmínky k tréninku.

František Holčák

Již 32 let je chovatelem a trenérem dostihových. V roce 1986 zaznamenává první vítězství ve Velké Pardubické se svým koněm Valenciem. Koně, které trénoval, vyhráli stovky dostihů, mezi jiným též šestkrát Velkou pardubickou steeplechase a drží rekord v počtu vítězství svých koní v historii Českého derby.

Radek Holčák

Poté, co po škole čtyři roky pracoval a všemu se učil svého otce Františka se stal roku 1998 trenérem dostihových koní. Jedním z mnoha jeho svěřenců byl také Maskul - vítěz Velké pardubické steeplechase z roku 2005. Koně, které trénoval vyhráli v Čechách všechny překážkové vrcholy našeho dostihového pole.