12/9 2019
ALAVIS™ Traumagel – Pohotová pomoc při bolestivosti pohybového aparátu koní a psů

ALAVIS™ Traumagel – Pohotová pomoc při bolestivosti pohybového aparátu koní a psů

Úvod:

Při akutních i chronických bolestivých stavech pohybového aparátu (úrazy, pohmoždění, podvrknutí, namožení, artróza), oceníte především rychlý nástup účinku a snadnou aplikaci lokálně působícího veterinárního přípravku ALAVIS™ Traumagel. Přípravek lze používat samostatně nebo jako doplněk k jiným veterinárním přípravkům AlavisTM.

ALAVIS™ Traumagel napomáhá zvýšit ochranu před působením prozánětlivých enzymů, výrazně napomáhá tlumit bolestivost svalů, kloubů a kostí.

Účinné látky přípravku a jejich působení:

ALAVIS™ Traumagel je přírodní přípravek, který obsahuje menthol a patentově chráněnou látku Celadrin, složenou z cetylovaných esterů nasycených a nenasycených mastných kyselin (zejména kyseliny myristové, myristoolejové a palmitové).

Menthol je látka obsažená v mátě peprné, má mírný lokálně anestetický účinek a napomáhá prokrvení tkání, což má význam při zánětu a bolesti. Chladivý pocit je způsoben jeho schopností chemicky spouštět teplotní receptory, čímž způsobuje úlevu u zánětlivých onemocnění kloubů, svalů a vazů jak akutních, tak chronických stavů.

Patentovaná látka Celadrin působí díky unikátnímu složení jako přírodní antioxidant a napomáhá proti zánětu díky specifické inhibici prozánětlivého enzymu 5 – lipooxigenázy. Mezi její další účinky patří podpora integrity buněčných membrán a tím i podpora její funkce. Výsledkem je fluidnější, propustnější a revitalizovaná buněčná membrána. Tohoto účinku dosahuje podporou lipidové struktury buněčné membrány a umožňuje tak obnovu a regeneraci buněk.

Způsob použití:

ALAVIS™ Traumagel nanášejte na postižené místo dle potřeby 1-3x denně dle klinického stavu.

Díky snadnému nanášení na postižené místo lze ALAVIS™ Traumagel použít kdekoli a je tak vhodnou součástí výbavy domácích, cestovních i stájových lékárniček.

Použití ALAVIS™ Traumagelu doporučujeme:

  •          u koní a psů s osteoartrózou
  •          při namožení či zánětu vazů, šlach a svalů
  •          pro zlepšení pohyblivosti kloubů a odstranění jejich ztuhlosti
  •          při úrazech a dalších zraněních
  •          při zánětu a pro podporu potlačení bolesti kloubů, vazů a šlach

Upozornění:

Přestože se jedná o bezpečné látky, doporučujeme zamezit olizování přípravku.  Nepoužívejte  na  poraněnou  či  jinak  poškozenou  pokožku.

Veterinární přípravek je schválen ÚSKVBL pod číslem 041-19/C.

JEN PRO ZVÍŘATA

 

22/7 2021
Proč nemá ALAVIS™ jen jeden veterinární přípravek kloubní výživy pro psy a kočky?
Proč nemá ALAVIS™ jen jeden veterinární přípravek kloubní výživy pro psy a kočky?
Vítěz Velké pardubické Hegnus je trochu porcelánový. Ale hodně chce, říká trenér Holčák
29/10 2020
Hegnus - vítěz Velké pardubické
Šampionem za tři roky