• Nejsme lhostejní

    "Dělej, co umíš, s tím, co máš, tam, kde jsi." Theodore Roosevelt

ALAVIS – HRDÝ PARTNER DOMOVA PRO KONĚ

Domov pro koně byl založen 27. července 2010 s cílem poskytnout domov koním starším, nemocným či vyřazeným ze sportovní kariéry. Jeho provozovateli jsou Patricie Pitříková a Pavel Malypetr a sídlí na statku v Leštině mezi Voticemi a Mladou Vožicí v jižních Čechách.

Domov pro koně obývají koně s různými osudy a zdravotními potížemi. Jen velmi málo majitelů využívá možnost ustájení jejich koní, aby jim dopřáli klidný důchod. V domově pro koně jsou tedy většinu koně, kteří byli zachráněni či vykoupeni z jatek.

Koním je zde dopřávána volnost, láska a spokojený život ve stádě. K dispozici mají 2 stodoly, 50 ha pastvin, celodenní přístup k senu a k vodě a jsou krmeni přírodními krmivy, semínky, bylinkami a vitamíny dle potřeb každého koně. Pravidelně je jim poskytována korekce kopyt, úprava zubů, masáže, podávání homeopatických léků a veterinární péče.

Jsme rádi, že k tomu může pomáhat také ALAVIS.

 

Někteří z koňů, kteří jsou v Domově pro koně:

AEGLE DE BERGE (*17. 4. 1993), bavorský teplokrevník

Byl ustájen na jaře roku 2011 svou majitelkou, která ho koupila v zahraničí, když ho vezli na jatka. Předtím sloužil u policie. Má silnou artrózu na všech čtyřech nohách. V Domově žije ve velkém stádě spolu s dalšími koňmi.

TIUMEN (*4. 3. 2001), anglický plnokrevník, trojnásobný vítěz Velké Pardubické

Po náročné dostihové kariéře si tento slavný kůň užívá spokojený důchod v Domově. Na důchod se sem dostal po ukončení své závodní kariéry.

BLACK (*2007)

Blacka se v Domova, dostal v květnu 2011, když jej Domov odkoupil od majitele za jateční cenu (5.500 Kč) a již dříve se tam léčil s flegmónou. Předchozí majitel jej koupil na polských trzích, kde jsou koně prodáváni na maso. Po léčbě se Black zlepšil a nyní žije spolu s dalšími koňmi ve velkém stádě.