• Nejsme lhostejní

    "Dělej, co umíš, s tím, co máš, tam, kde jsi." Theodore Roosevelt

ALAVIS – HRDÝ PARTNER DOMOVA PRO KONĚ

Jsme Domov pro koně. Věnujeme se péči o koně, jež bohužel potkal nepříznivý osud. Chceme tímto poděkovat značce Alavis, jejíž produkty dlouhodobě používáme pro zlepšení zdravotního stavu našich svěřenců. Zejména pak kloubní přípravek Alavis Triple Blend Extra Silný je pro nás významným pomocníkem při zlepšení pohybového aparátu našich koní.

Patricie Pitříková

Domov pro koně byl založen 27. července 2010 s cílem poskytnout domov koním starším, nemocným či vyřazeným ze sportovní kariéry. Jeho provozovateli jsou Patricie Pitříková a Pavel Malypetr a sídlí na statku v Leštině mezi Voticemi a Mladou Vožicí v jižních Čechách.

„V únoru 2018 jsme od státu odkoupili kobylky a hříbátka zabavená z Kauzy týraných koní Jankov, které jsme měli do té doby v dočasné péči, a to za částku 56.000 Kč. Společnost Alavis, která Domov pro koně pravidelně podporuje, přispěla na tento odkup částkou 50.000 Kč, za což jí patří velký dík! Odkoupena byla kobylka Rozárka s hříbátkem Andělkou, kobylka Adélka s hřebečkem Konrskem, dále kobylky Hamé, Elenka a Perla.

Alavis je značka nejen vítězů, ale hlavně značka, která pomáhá!“

Patricie Pitříková

Domov pro koně obývají koně s různými osudy a zdravotními potížemi. Jen velmi málo majitelů využívá možnost ustájení jejich koní, aby jim dopřáli klidný důchod. V domově pro koně jsou tedy většinu koně, kteří byli zachráněni či vykoupeni z jatek.

Koním je zde dopřávána volnost, láska a spokojený život ve stádě. K dispozici mají 2 stodoly, 50 ha pastvin, celodenní přístup k senu a k vodě a jsou krmeni přírodními krmivy, semínky, bylinkami a vitamíny dle potřeb každého koně. Pravidelně je jim poskytována korekce kopyt, úprava zubů, masáže, podávání homeopatických léků a veterinární péče.

Jsme rádi, že k tomu může pomáhat také ALAVIS.

 

Někteří z koňů, kteří jsou v Domově pro koně:

AEGLE DE BERGE (*17. 4. 1993), bavorský teplokrevník

Byl ustájen na jaře roku 2011 svou majitelkou, která ho koupila v zahraničí, když ho vezli na jatka. Předtím sloužil u policie. Má silnou artrózu na všech čtyřech nohách. V Domově žije ve velkém stádě spolu s dalšími koňmi.

TIUMEN (*4. 3. 2001), anglický plnokrevník, trojnásobný vítěz Velké Pardubické

Po náročné dostihové kariéře si tento slavný kůň užívá spokojený důchod v Domově. Na důchod se sem dostal po ukončení své závodní kariéry.

BLACK (*2007)

Blacka se v Domova, dostal v květnu 2011, když jej Domov odkoupil od majitele za jateční cenu (5.500 Kč) a již dříve se tam léčil s flegmónou. Předchozí majitel jej koupil na polských trzích, kde jsou koně prodáváni na maso. Po léčbě se Black zlepšil a nyní žije spolu s dalšími koňmi ve velkém stádě.