Jaké jsou rozdíly mezi veterinárními přípravky a doplňky krmiva?

Veterinář se psem

Vážení zákazníci,

než zakoupíte produkt pro svého čtyřnohého kamaráda, přesvědčte se, zda kupujete pouhý doplněk krmiva nebo veterinární přípravek. Celý sortiment značky ALAVIS je schválen jako veterinární přípravky a proto u našich produktů vždy uvádíme také jejich číslo schválení.

Veterinární přípravky na rozdíl od doplňků krmiva prokazují svojí účinnost na základě klinických studií.

  • Veterinární přípravky jsou schvalovány ÚSKVBL (Ústavem pro státní kontrolu veterinárních biopreparátů a léčiv), přičemž se dokládá jejich účinnost, analytické certifikáty, klinické studie, neškodnost pro lidi, zvířata a životní prostředí, BSE certifikát a další. Naproti tomu doplňky krmiva nepodléhají schvalování, pouze stačí registrace výrobce u ÚKZUZ (Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský).
  • Veterinární přípravky spadají legislativně pod Zákon o veterinární péči, zatímco doplňky krmiva se řídí Zákonem o krmivech.
  • Veterinární přípravky z hlediska užití napomáhají, usnadňují či podporují hojení, doplňují léčbu a mají blahodárný, příznivý či revitalizující účinek a příznivě působí na zdraví zvířat. Doplňkové krmivo pouze obohacuje krmení (je to krmná směs s obsahem určitých látek, která vzhledem ke svému složení pokrývá denní krmnou dávku pouze tehdy, je-li použita v kombinaci s jinými krmivy).

Potřebujete poradit?

Q Women

Veterinářka radí v diskuzích

Zde můžete zadávat Vaše dotazy týkajících se užívání a podávání našich přípravků. Specifická plemena psů, koní a koček mají různé požadavky na péči. Naše veterinářka Vám ráda poradí s výběrem vhodného přípravku ALAVIS™. Dotazy jsou zodpovězeny v pořadí, ve kterém přišly, akutní stavy řešte se svým veterinárním lékařem! Na Vaše dotazy odpovídá MVDr. Tereza Šnepová a MVDr. Hana Vanková (Kovandová).


8. 6. 2020

kůň 22 let

Dobrý deň pani doktorky, chcela by som sa opýtať, ktorý prípravok/prípravky by som mohla podávať mojim koníkom (vek 22 a 19), ktoré jazdia iba rekreačne. Nedávno mal 22-ročný poranenú šľachu na zadnej nohe a podávala som mu Alavis MSM. Celé balenie sme už dobrali a zranenie je už v poriadku a teraz by som chcela pokračovať v kĺbnej výžive preventívne pre oboch. Mohli by ste mi prosím poradiť, či mám pokračovať v MSM, alebo by som mohla prejsť na Triple Blend, prípadne iné/inú kombináciu? A pokiaľ prejdem na iný typ doplnkov, je potrebné začať s iniciačnou dávkou alebo nakoľko sme už brali MSM tak možem pokračovať v udržovacej dávke? Ďakujem veľmi pekne za odpoveď. Prajem pekný deň, Zuzana

MVDr. Tereza Šnepová

Vážená paní Zuzano, velice děkuji za Váš dotaz. V této věkové kategorii bych Vám doporučila Alavis Duoflex, který kromě kloubní výživy, glukosamin sulfátu, obsahuje i patentovanou látku Celadrin, podporující transport glukosaminu do kloubů, tlumí bolest a zánět spojený s případnou artrózou. Přípravek podávejte podle doporučeného dávkování. Alavis Duoflex je vhodné kombinovat s Alavis MSM pro koně - pokračujte udržovací dávkou. V případě dalších dotazů se na nás prosím neváhejte znovu obrátit. S přáním hezkého dne MVDr. Hana Vanková