Jaké jsou rozdíly mezi veterinárními přípravky a doplňky krmiva?

Veterinář se psem

Vážení zákazníci,

než zakoupíte produkt pro svého čtyřnohého kamaráda, přesvědčte se, zda kupujete pouhý doplněk krmiva nebo veterinární přípravek. Celý sortiment značky ALAVIS je schválen jako veterinární přípravky a proto u našich produktů vždy uvádíme také jejich číslo schválení.

Veterinární přípravky na rozdíl od doplňků krmiva prokazují svojí účinnost na základě klinických studií.

  • Veterinární přípravky jsou schvalovány ÚSKVBL (Ústavem pro státní kontrolu veterinárních biopreparátů a léčiv), přičemž se dokládá jejich účinnost, analytické certifikáty, klinické studie, neškodnost pro lidi, zvířata a životní prostředí, BSE certifikát a další. Naproti tomu doplňky krmiva nepodléhají schvalování, pouze stačí registrace výrobce u ÚKZUZ (Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský).
  • Veterinární přípravky spadají legislativně pod Zákon o veterinární péči, zatímco doplňky krmiva se řídí Zákonem o krmivech.
  • Veterinární přípravky z hlediska užití napomáhají, usnadňují či podporují hojení, doplňují léčbu a mají blahodárný, příznivý či revitalizující účinek a příznivě působí na zdraví zvířat. Doplňkové krmivo pouze obohacuje krmení (je to krmná směs s obsahem určitých látek, která vzhledem ke svému složení pokrývá denní krmnou dávku pouze tehdy, je-li použita v kombinaci s jinými krmivy).

Potřebujete poradit?

Q Women

Veterinářka radí v diskuzích

Zde můžete zadávat Vaše dotazy týkajících se užívání a podávání našich přípravků. Specifická plemena psů, koní a koček mají různé požadavky na péči. Naše veterinářka Vám ráda poradí s výběrem vhodného přípravku ALAVIS™. Dotazy jsou zodpovězeny v pořadí, ve kterém přišly, akutní stavy řešte se svým veterinárním lékařem! Na Vaše dotazy odpovídá MVDr. Tereza Šnepová a MVDr. Hana Vanková (Kovandová).


6. 9. 2020

Jezevčík 10 let

Dobrý den, prosím máme drsnosrstého jezevčíka (již 7 let...máme jej z útulku, takže věk je cca 10 let), v poslední době je vidět problém při chůzi do schodů, problém s výskokem apod.. Prosím o doporučení vhodného přípravku pro tohoto psího seniora a jeho kloubní, pohybové problémy. Děkuji  G.

MVDr. Tereza Šnepová

Vážená paní Gabrielo, velice děkuji za Váš dotaz. Doporučila bych Vám komplexní kloubní výživu s vyšším obsahem MSM - Alavis MSM + Glukosamin sulfát. Tento veterinární přípravek obsahuje účinnou kloubní výživu i dostatečné množství MSM, které napomáhá ulevovat od zánětu a bolesti, a podporuje relaxaci a regeneraci svalů. Vzhledem k tomu, že se jedná o jezevčíka, a lze předpokládat degenerativní změny meziobratlových plotének nebo jiné obtíže, doporučuji omezit chůzi po schodech a vyskakování/seskakování z nábytku a podobně na minimum. Vhodný pohybový režim a případné možnosti rehabilitace prosím konzultujte s Vaším veterinárním lékařem. S přáním hezkého dne MVDr. Hana Vanková